آراد کنفرانس
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من


سفارش دسته گل

آلوورا:

صبر زرد(شاخ بزی) گیاهی است علفی چند ساله با برگ‌های ضخیم، گوشتی و دراز. حاشیه‌ برگ‌های آن کمی پیچ و خم‌دار و دارای تیغ است. گل‌های آن‌ به‌صورت خوشه‌ای زیبا در انتهای محور ساقه گل‌دار و به رنگ سبز مایل به زرد قرار دارند.
آلوورا نام گیاهی است از راسته مارچوبه ای ها (Asparagales)، تیره سریشیان (Asphodelaceae) این گیاه بومی آفریقای شمالی است. طاقـت زرد بی ساقه است اما بعضی از آنها دارای ساقه ای بسیار زیاد کوتاه هستند
برگهای آن نیزه ای کلفت و گوشتی بالبه های دانه دار است و رنگ آن سبز خاکستری است . گلهای آن بر روی سنبله ای می روید که گاه تا ۹۰ سانتی متر درازا دارد.
هر کدام از گلهای آن آویخته است دارای لوله ای ۳-۲ سانتی متری است . طاقـت زرد را از دیرباز در مناطق خشک- گرمسیری نیمه گرمسیرجهان ، هم به عنوان گیاه زینتی و هم گیاه بهبود ی کشت می کنند.
گیاه «آلوئه ورا»گیاهی است که به طور عمده در مناطق خشک بیشتر شدن می نماید . آلوئه ورا با اینکه به خانواده زنبق تعلق دارد اما در ظاهر شباهت بسیار زیاد بسیاری به کاکتوس دارد.در بین بیش از ۲۴۰ گونه آلوئه ورا چهار نمونه آلوئه ورا تشخیص داده شده که ارزش غذایی هستند .
نام آلوئه ورا در لغت به معنای «ماده تلخ درخشان» که از کلمه عربی «آلوئه» گرفته شده است. آلوئه از خانواده سوسن است این گیاه با ظاهری شبیه به کاکتوس، گیاهی دائمی، گوشتی و آبدار است که حداکثر حدود دو متر ارتفاع دارد با برگ های پهن تیغ دار. اگر تیغ هایی را که در لبه برگ ها قرار دارند جدا کنیم از جای خالی آنها ژلی ترشح می شود که تمام خاصیتهای گیاه در آن پنهان است.از آلوئه که امروز در تمام جهان کاشته می شود جهت بهبود گستره وسیع ی از ها از انواع میگرن گرفته تا سوءهاضمه، بهبود جوش سوختگی استفاده می شود.
آلوئه ورا در طب سنتی ۵ هزار ساله هندی، آیورودا به همین ترتیب ارزشمند شمرده می شود. تمدن های یونانی، رومی، آفریقایی، مایایی، سرخپوستان آمریکایی و چینی هم آلوئه ورا را محترم می داشتند و مسلمانان هنوز هم در بسیاری از نقاط جهان در بازگشت در مسافرت حج برگ های آلوئه ورا را بالای در خانه هایشان آویزان می کنند.
جزیره قشم به قرار گرفتن در منطقه گرمسیری یکی از مکانهای مناسب و دارای پتانسیل بالا برای تولید گیاه معجزه‌آسای “آلوئه‌ورا” است.
در سال‌های اخیر کشت طاقـت زرد، گونه‌ی Vera در ایران معمول گشته است. گرچه این گیاه با نقاط گرم مرطوب سازگاری خوب ی دارد، ولی در نقاط مختلف ایران کشت می‌شود.
گیاه آلوورا گیاهی است که محدودیتهای آبی و خاکی و شرایط سخت اقلیمی را به راحتی تحمل می نماید .
بخش مورد استفاده صبـر زرد، شیرابه به دست آمده از برگ‌های گیاه است که امکان دارد به صورت تازه غلیظ(خمیری) و یا خشک شده با رنگ‌های مفرق زرد، زرد مایل به سبز، قهوه‌ای یا قرمز مایل به سیاه باشد.
مصارف عمومی آلوئه ورا معمولا در تولید و ساخت کرمهای موضعی است و در حفظ رطوبت پوست در پوستهای خشک یاری کننده است. بعلاوه ترکیبات آن در بازبینی آثار سوختگی، اثرات ضد التهابی کاهش اسکار ناشی از زخمها مفید است.
آلوورا به صورت ژل، پودر، کپسول، عصاره و برگ تازه مورد مصرف قرار می گیرد و در صنایع آرایشی، نوشابه سازی و دهها موارد دیگر مصرف گردیده در بازار جهان ی اهمیت مناسبی دارد.
می بایست گفت در کمال شگفتی ۹۶ درصد ساختمان ژل آلوئه ورا از آب تشکیل شده است. ۴ درصد باقی مانده ولی حاوی مواد زیادی است که ۷۵ نوع آن شناخته شده اند.ترکیباتی که در ژل آلوئه یافت شده اند از پلی ساکاریدها هستند که قادر به کاهش ترمیم التهاب هستند .این ترکیب همین طور دارای ویژگی آنتی باکتریال ضدمیکروب است.آنتی اکسی دان هایی در قالب ویتامین های آ، ب، ث، ای، آمینواسیدهای روی اسیدهای چرب ضروری نیز در این ترکیب یافت می شوند.کلسیم و آلوئین در آلوئه ورا موجود هستند ، آلوئین ملینی بسیار زیاد قوی است.
شیره ‌این گیاه مسهل مفید ی است، ولی چون می تواند سبب گرفتگی دردناک عضلات شود، معمولا استفاده نمی شود . با میزان استفاده کمتر، شیرة Aloe می تواند از سنگ کلیه پیشگیری یا اندازة سنگ را کوچکتر نماید . این ماده به عنوان تسهیل کننده دفع مدفوع به مخصوص در افرادی که مبتلا به وبواسیر می باشند ماده مفید ی است.
ژل خوراکی آلوئه ورا حاوی بیش از ۷۵ مواد مغذی از لحاظ غذایی ۲۰۰ ترکیب فعال، ۲۰ نوع ماده معدنی، ۱۸ آمینو اسید و ۱۲ نوع ویتامین است. این ژل بی نهایت مطبوع است.در کشورهای کارائیب آلوئه‌ورا فقط به‌صورت برگ فروخته می‌شود و در خانه‌ها مردم به عنوان کمکهای اولیه از آن نگهداری می‌کنند.
مرور کلی خواص داروئی : طاقـت زرد از نظر طب گذشته ایران گرم و خشک است و شیرابه آن به مصرف طبی می رسد . تقویت کننده بدن است یبوست را برطرف می نماید و روده ها را تمیـز می نماید برای معالجه آسم مفید است سوء هاضمه را برطرف می نماید در معالجه صرع مفید است اثر ضد کمردرد خون را تصفیه می نماید برای رفع خارش ناشی از گزیدگی حشرات شیرابه آنرا روی پوست بمالید اگزما را بهبود می نماید جهت معالجه اسهال خونی مفید است برای رفع ریزش مو ، شیرابه آنرا به سر مالیده و موها را با آن ماساژ دهید گرفتگی کبدی را برطرف می نماید جهت التیام زخم ها شیرابه آنرا روی زخم بمالید طاقـت زرد برترین کرم مرطوب کننده است برگها را بشکنید و ژله آنرا به پوست بمالید مبتلایان به قند می توانند با استفاده این گیاه قند خون را کنترل کنند برای شستن چشـم زخم ها شیرابه طاقـت زرد را با آب مخلوط کرده و استفاده بکنید
پنج دلیل عمده دیگر جهت پیشگیری و بهبود بیماری ها از نظر پزشکان جهت استفاده آلوئه ورا :
1- قالبهای ساختاری بدن : آمینواسیدها اجزا و قالبهای ساختار بدن ما هستند 8 آمینو اسید ضروری وجود دارد كه در بدن ما ساخـته نمیشود نوشیدن دائمی و منظم آلوئه ورا به شما مجوز میدهد به واسطه تامین طبیعی آمینو اسیدهای ضروری بدن سلامت ی خود را حفظ كنید ،آلوئه ورا تنها گیاهی است كه آمینو اسیدهای مشابه و ضروری بدن را میسازد.
2- ضد التهاب عصبانیت : آلوئه ورا دارای 12 ماده اصلی است بررسیها نشان داده كه بدون هیچ عارضه ای از عصبانیت و التهاب جلوگیری میكند همچنین آلوئه ورا سبب تحرك ماهیچه ها و صحت كاركرد مفاصل میشود.
3- ویتامینهای تشكیل دهنده آلوئه ورا : عبارتند از: ویتامین آ - سی- دی - ای - ب۱ - ب۲ - ب۳- ب ۵- ب۶ - ب۱۲- اسید فولیك (بر طرف کننده كمبود خون) و نیاسین با خاصیت اعجاب انگیز میتواند تمام اسید آمینه های ضروری بدن را در اختیار شخص مصرف كننده قرار دهد، بنابر این نیاز داریم كه در رژیم غذائی همـواره این ویتامینها را به طور مكمل بگنجانیم.
4- میزان مواد معدنی : بعضی ازموآدم عدنی در آلوئه ورا یافت شده است كه حاوی كلسیم سدیم ، آهن ، پتاسیم ، منگنز مس و روی است ، نوشیدن عرق آلوئه ورا یك راه طبیعی سالم جهت تامین نیازمندیهای بدن است.
5- بهداشت سلامت دندان : آلوئه ورا با وجود موادی كه در خود دارد بی نهایت جهت سلامت دهان و لثه مفید است و نیز دندانپزشكان بر اثرات آلوئه ورا بر دهان لثه و استفاده از آن بسیار توصیه میكنند..این گیاه ۸۰ تا ۱۰۰ سانتی متر افزایش می نماید از طریق پاجوش تکثیر می شود.
میل کردن بیش از میزان ژل(مصرف روزانه گرم به مدت زیاد ) احتمال دارد باعث عدم تعادل آب الکترولیت‌‌های بدن، سقط جنین، زایمان زودرس، اسهال خونی و ضایعات کلیه شود. همچنین مصرف مقادیر زیاد خیلی آن شاید منجر به مرگ شود.
نباید از ژل در زمان تهوع، استفراغ ، دردهای شکمی، خونریزی مقعد ضعف شدید استفاده کرد. در وقت بارداری به غیر از دستور پزشک، مصرف آن ممنوع است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 31 فروردین 1395
چهارشنبه 16 اسفند 1396 12:44 ق.ظ
آیا در این وبلاگ یک مشکل اسپم دارید؛ من هم هستم
یک وبلاگ نویس، و من مایل بودم وضعیت شما را بشناسم؛ بسیاری از
ما برخی از شیوه های خوب را ایجاد کرده ایم و ما به دنبال روش های تجاری با دیگران هستیم
مردمی، لطفا اگر علاقه مند به من ایمیل بزنید.
سه شنبه 1 اسفند 1396 12:45 ق.ظ
Hi there I am so thrilled I found your web site, I really
found you by error, while I was researching on Yahoo for something else, Regardless I am here now and
would just like to say cheers for a fantastic post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design),
I don’t have time to browse it all at the minute but I have book-marked
it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to
read a lot more, Please do keep up the awesome b.
دوشنبه 16 بهمن 1396 03:49 ب.ظ
وقتی که من در اصل نظر دادم، بر روی گزینه "اطلاع از من وقتی نظر جدیدی اضافه شده است" را کلیک کرده و در حال حاضر هر بار یک
نظر اضافه شده است من چند ایمیل با نظر مشابه دریافت کردم.
آیا راهی وجود دارد که بتوانید مرا از این سرویس حذف کنید؟

متشکرم!
پنجشنبه 7 دی 1396 09:25 ب.ظ

Hurrah! In the end I got a website from where I be capable of in fact get helpful facts concerning
my study and knowledge.
پنجشنبه 18 آبان 1396 11:05 ب.ظ
شما واقعا این را با ارائه خود به نظر می رسانید، اما من این موضوع را واقعا به چیزی که فکر می کنم می رسانم
من هرگز نمی فهمم این بیش از حد پیچیده و بسیار گسترده ای برای من به نظر می رسد.
من منتظر پست بعدی شما هستم، سعی خواهم کرد تا آن را قطع کنم!
یکشنبه 14 آبان 1396 02:47 ق.ظ
من نمیتوانستم از نظراتش مقاومت کنم کاملا نوشته شده است
سه شنبه 9 آبان 1396 07:09 ب.ظ
برای هر کدام، مطالب موجود در این سایت واقعا هستند
خوب برای دانش مردم، خوب، همکارانی خوب کار کنید.
سه شنبه 9 آبان 1396 05:01 ب.ظ
فقط تمایل به گفتن مقاله شما شگفت آور است.
روشنایی در پست شما به سادگی عالی است و می توانم فرض کنم شما یک متخصص در این زمینه هستید
موضوع. خوب با اجازه شما اجازه بدهید که غذای شما را حفظ کنم
به روز با پست آینده. با تشکر از یک میلیون و لطفا
نگه داشتن کار پاداش
دوشنبه 8 آبان 1396 10:19 ب.ظ
اطلاعات خوب خوشبختانه من سایت شما را به صورت تصادفی (stumbleupon) یافتم.

من کتاب آن را برای بعد مشخص کرده ام!
یکشنبه 30 مهر 1396 07:11 ب.ظ
سلام به هر کس، واقعا برای من خوب است برای پرداخت
بازدید از این وبسایت، شامل اطلاعات مهمی است.
دوشنبه 20 شهریور 1396 01:54 ب.ظ
چطوری این اولین نظر من است، بنابراین من فقط می خواستم فریاد بزنم و بگویم
شما واقعا از خواندن مقالات خود لذت می برید.
آیا شما می توانید سایر وبلاگ ها / وب سایت ها / انجمن ها را که بیش از یک موضوع مشابه قرار می گیرید پیشنهاد دهید؟
متشکرم!
دوشنبه 20 شهریور 1396 09:34 ق.ظ
سلام! آیا من فکر می کنم اگر من وبلاگ خود را با گروه zynga خود به اشتراک بگذارم؟

بسیاری از مردمی وجود دارند که فکر می کنم واقعا از محتوای شما لذت بردم.
لطفا اجازه دهید من را بشناسم به سلامتی
دوشنبه 20 شهریور 1396 08:48 ق.ظ
این واقعا جالب است، شما یک وبلاگ نویس بسیار ماهر هستید.
من به فید شما پیوستم و منتظر جستجوی بیشتر هستم
از پست فوق العاده شما. همچنین، شما را به اشتراک گذاشتم
وب سایت در شبکه های اجتماعی من!
دوشنبه 20 شهریور 1396 08:19 ق.ظ
سلام به هر کس، مطالب موجود در این وب سایت واقعا عالی برای تجربه مردم، خوب،
نگه داشتن همکاران خوب کار.
دوشنبه 20 شهریور 1396 01:19 ق.ظ
بدون شک معتقد است که شما گفتید. دلیل دلخواه شما به نظر می رسد ساده ترین چیز در وب است
آگاه بودن از. من به شما می گویم، من قطعا ناراحت می شود در حالی که مردم فکر می کنم در مورد نگرانی است که آنها به صراحت نیست
دانستن درباره. شما موفق به ضربه زدن به ناخن بالا و تعریف کل
چیزی بدون عوارض جانبی، مردم می توانند سیگنال بگیرند.
احتمالا بیشتر به دریافت مجدد خواهد رسید با تشکر
سه شنبه 17 مرداد 1396 01:26 ق.ظ
Thanks for any other wonderful article. The place else may anyone get that type of
information in such a perfect method of writing?
I've a presentation subsequent week, and I'm on the
look for such info.
شنبه 14 مرداد 1396 09:34 ب.ظ
Nice post. I learn something totally new and challenging on websites I
stumbleupon on a daily basis. It's always helpful to read content from other writers and practice something from other sites.
جمعه 13 مرداد 1396 12:06 ب.ظ
What's up, after reading this remarkable piece of writing i am too happy to share my familiarity here
with mates.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic